Warunki pracy za granicą – spawacz w Norwegii

Specjaliści związani ze spawalnictwem często szukają dobrze płatnej pracy za granicą. Spawacz w Norwegii może liczyć na wysokie pensje i ma wiele możliwości rozwoju zawodowego. Poznaj charakterystykę i warunki pracy spawaczy w Norwegii.
praca za granicą spawacz norwegia

Norwegia należy do najbogatszych i najlepiej rozwiniętych państw w Europie. Dobre warunki pracy przyciągają do tego kraju osoby z całego świata. Także gospodarka skandynawskiego kraju potrzebuje szczególnie specjalistów z niektórych dziedzin. Jedną z takich jest spawalnictwo, a przede wszystkim pracownicy wykonujący łączenia metodami MIG, MAG i TIG. Jak wygląda praca za granicą dla spawacza w Norwegii

Kwalifikacje potrzebne do pracy za granicą dla spawacza – Norwegia

Wielu specjalistów z naszego kraju, mających fach w rękach, poszukuje dobrze płatnej pracy za granicą. Spawacz w Norwegii to jedno z zajęć, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Duże znaczenie ma fakt, że do wykonania pracy nie są potrzebne szczególne kursy i kwalifikacje. Pracownicy na stałe zajmujące się układaniem spoin w Polsce, mający aktualne książeczki spawacza i certyfikaty, mogą bez problemu znaleźć zatrudnienie w Skandynawii. Norwegowie nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów i honorują europejskie certyfikaty. 

Płace w Norwegii – ile zarabia spawacz?

W rankingach oceniających wysokość płac, każdego roku Norwegia znajduje się w zdecydowanej światowej czołówce. Nic dziwnego, że wielu emigrantów obiera właśnie ten kierunek, szukając pracy za granicą. Spawacz w Norwegii jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów technicznych. Przeciętne pensje na tym stanowisku wynoszą od 40 do 45 tysięcy koron, czyli od 19 do 22 tysięcy złotych miesięcznie. 

Oczywiście nie każdy początkujący spawacz może liczyć na taką pensję. Lepsze oferty otrzymują pracownicy z doświadczeniem i znajomością języka obcego. W Norwegii z łatwością można porozumiewać się w języku angielskim, a wiele osób mówi też po niemiecku. Komunikatywność w tych językach podnosi kwalifikacje zawodowe, a tacy pracownicy chętniej są zatrudniani.

Zobacz także:  Samochód dla spawacza – jaki model wybrać?

Gdzie najlepiej zarabiają spawacze w Norwegii?

Po chwilowym przestoju gospodarki spowodowanym pandemią obecnie w Norwegii planowane są potężne inwestycje. Takie inicjatywy zawsze wiążą się z budową nowych obiektów, w których niezastąpionymi specjalistami są spawacze. Zatem szukając pracy za granicą, spawacz w Norwegii powinien zainteresować się współpracą z firmami budowlanymi i produkującymi konstrukcje dla budownictwa

Ten skandynawski kraj swoją gospodarkę w dużej mierze zawdzięcza zasobom naturalnym w postaci gazu i ropy. Właśnie platformy wiertnicze na morzu są miejscem, w którym zarobki dla pracowników są bardzo wysokie. Specjaliści mogą liczyć na dniówki na poziomie nawet 400 euro. Do takich zalicza się dobrych spawaczy głównie z umiejętnościami pracy pod wodą. 

Interesuje Cię solidna i dobrze płatna praca za granicą? Spawacz w Norwegii jest ciekawą opcją. Masz pewność, że Twoje prawa pracownicze będą honorowane, a pensja zawsze dotrze na czas. Odnajdą się tu także sprawcze, dla których jakość wykonanej spoiny jest ważniejsza od ilości metrów szwu nałożonego w ciągu godziny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
praca spawacz holandia

Praca spawacza w Holandii – ile można zarobić za granicą? 

Następny artykuł
spawacz szwajcaria

Ile za granicą zarabia spawacz – Szwajcaria i warunki pracy w tym kraju

Zobacz też