Samochód dla spawacza – jaki model wybrać?

Zawód spawacza to zajęcie wymagające, ale także bardzo opłacalne. Spawacze są specjalistami poszukiwanymi zarówno w kraju, jak i za granicą. Na czym polega ich praca i jakich akcesoriów potrzebuje spawacz? Czy istnieje samochód dla spawacza? Przeczytaj!
Samochód dla spawacza

Praca spawacza niesie za sobą pewne zagrożenia. Osoby pracujące w tym zawodzie mogą ulec poparzeniu, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i używanie profesjonalnej odzieży ochronnej. Na wyposażenie spawacza składa się przyłbica, rękawice, fartuch i odpowiednie obuwie. Jakim samochodem przemieszcza się pracownik? Z całą pewnością powinno być to auto przestronne, wygodne i funkcjonalne. Warto wybrać model, który umożliwi wjazd na teren budowy. Auto dla spawacza to samochód do pracy, którym trzeba przewieźć niezbędny ekwipunek. Na co warto zwrócić uwagę?

Samochód dla spawacza – bezpieczeństwo przede wszystkim

Samochód, którym dojeżdżasz do pracy powinien być niezawodny i bezawaryjny. Musisz mieć pewność, że następnego dnia nie spłata ci figla i dowiezie tam, gdzie masz wykonać zadanie. Auto musi być sprawne technicznie, bo tylko takie zapewni ci bezpieczeństwo. Pamiętaj także, aby mieć zawsze aktualne ubezpieczenie samochodu. Pomyśl również o jego rozszerzeniu o autocasco, a jeśli pokonujesz dłuższe trasy – o assistance. Dobrze dobrana polisa pozwoli ci spokojnie dojeżdżać do pracy.

Szukając odpowiedniego wozu, pamiętaj, że twoja praca może wymagać dotarcia na budowę czy wyprawy po trudniejszym terenie. W takiej sytuacji przyda się samochód, który doskonale poradzi sobie na grząskich czy piaszczystych drogach – z większym prześwitem, mocnym zawieszeniem, napędem na cztery koła. Wybierz auto, którym bez trudu dotrzesz w trudniej dostępne miejsca bez obaw o uszkodzenie pojazdu. Z całą pewnością warto też zwrócić uwagę na pojemność bagażnika. Dobrze, jeśli zmieścisz w nim niezbędne akcesoria – strój ochronny, potrzebny do pracy sprzęt, zmienne ubranie itp. Spora przestrzeń przyda się w momencie przewożenia np. wózka spawalniczego.

Zobacz także:  Ile zarabia spawacz podwodny pracujący za granicą: ciekawe statystyki

Samochód dla spawacza – który wybrać?

Samochód do pracy to oczywiście wydatek – nie tylko konieczność wydzielenia kwoty na zakup pojazdu, ale również koszt jego utrzymania (polisa, koszty eksploatacji). Ułatwieniem może okazać się ubezpieczenie OC na raty w BeeSafe, czy choćby zakup samochodu używanego. W tym drugim przypadku pamiętaj jednak o dokładnym sprawdzeniu auta – powinno być w dobrym stanie technicznym. Na które modele samochodów warto zwrócić uwagę? Które auto sprawdzi się jako wóz dla spawacza? Oto kilka podpowiedzi:

  • Volkswagen Caddy;
  • Citroen Berlingo;
  • Opel Combo Van;
  • Mercedes Citan.

Wymienione samochody należą do grupy lekkich samochodów użytkowych. Cechą charakterystyczną jest ich funkcjonalność (np. spora powierzchnia ładunkowa). Mamy też inne propozycje:

  • Volkswagen Transporter;
  • Peugeot Expert;
  • Renault Trafic;
  • Mercedes Vito.

To modele nieco większe, dostawczo-osobowe, o dużej powierzchni ładunkowej. Są wygodne i funkcjonalne. Jest również trzecia kategoria:

  • Mitsubishi L200;
  • Nissan Navarra;
  • Ford Ranger;
  • Volkswagen Amarok.

To auta sprawnie poruszające się w trudnym terenie, którymi przewieziesz niezbędny do pracy sprzęt. Charakteryzuje je funkcjonalność, odporność i wytrzymałość. To idealne samochody do pracy.

Samochód dla spawacza – podsumowanie

Wiele modeli samochodów funkcjonujących jako wozy dostawczo-osobowe wyposażonych jest w nowoczesne technologie zwiększające bezpieczeństwo użytkownika. Mają choćby automatyczne hamowanie, tempomaty, kamery z zestawami czujników czy programy ochrony nadwozia. Tym, co najważniejsze, jest jednak dobry stan techniczny pojazdu i wytrzymałość. Wóz do pracy ma być przede wszystkim praktyczny i funkcjonalny, a ty masz mieć pewność, że nie zawiedzie cię po drodze.

Rynek motoryzacyjny ma wiele do zaoferowania także osobom, które poszukują samochodów do pracy. Wybór właściwego auta jest niezwykle istotny, dlatego warto poświęcić chwilę na przejrzenie oferty i określenie, co w danym przypadku jest najważniejsze. Ty wiesz najlepiej, w jakich warunkach będziesz pracować, jakie trasy pokonywać. Dostosuj swój pojazd do własnych potrzeb i oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Badania nieniszczące

Badania nieniszczące (NDT) - rodzaje i zalety

Następny artykuł
Spawanie doczołowe

Spawanie doczołowe – szybki sposób na zgrzewanie prętów i profili 

Zobacz też