Zastanawiasz się, skąd brać zlecenia na spawanie? Specjaliści z dziedziny spawania stali i innych materiałów nie mogą narzekać na ilość pracy oraz wynagrodzenia. Co zrobić, żeby pracować za wysokie stawki i nie narzekać na brak zleceń?
Spawanie szyn kolejowych i tramwajowych najczęściej wykonuje się za pomocą podgrzewania termitu. To technika pozwalająca na wypełnianie dużych i nieforemnych szczelin. Jak przebiega proces i czy do spawania szyn wykorzystuje się inne techniki?
Spawanie wydechu z kwasówki to jedna z metod przywrócenia sprawności układu. Spoina może zasłonić pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne powstałe na powierzchni rur i tłumika. Poznaj metody najczęściej wykorzystywane do spawania tego elementu.
Przy badaniach środowiskowych na miejscu pracy często badane są stężenia szkodliwych substancji w powietrzu. NSDP jest ustawowo wskazaną wartością, której w żadnym momencie nie można przekroczyć. Czego dotyczy ten współczynnik?
Na każdym stanowisku spawalniczym powinien być dostęp do aktualnych instrukcji WPS. Spawanie zgodnie z informacjami zawartymi w dokumentach gwarantuje uzyskanie wymaganej jakości. Poznaj zadania WPS i najważniejsze założenia.
Symbol spoin jest prostą graficzną informacją o rodzaju wykonywanego połączenia. Za pomocą symbolu pokazuje się kształt spoiny, a grafika zawiera też informacje o sposobie przygotowania miejsca połączenia. Poznaj najważniejsze symbole spoin.
Oznaczenia elektrod spawalniczych to symbole, które pozwalają na szybką ocenę właściwości tego akcesorium. Dzięki nim można szybko dobrać elektrodę odpowiednią do rodzaju prowadzonej pracy. Przedstawiamy najważniejsze oznaczenia.
Dyrektywa ciśnieniowa to dokument mający na celu ujednolicenie przepisów w krajach członkowskich EU. Dotyczy projektowania, wytwarzania i kontroli większości urządzeń ciśnieniowych. Jakie akcesoria podlegają założeniom tego dokumentu?