Praca spawacza w Holandii – ile można zarobić za granicą? 

Jednym z najbardziej cenionych zajęć za granicą jest praca spawacza. Holandia należy do państw, w których dobry specjalista może liczyć na bardzo atrakcyjne pensje. Dowiedz się, w jakich branżach potrzebni są specjaliści i jakie kwalifikacje będą wymagane.
praca spawacz holandia

Kierunek holenderski nie jest popularny wśród osób szukających pracy za granicą. Tymczasem ten kraj oferuje ciekawe warunki i wysokie wynagrodzenia zwłaszcza dla wykwalifikowanych pracowników technicznych. Spawacze z odpowiednimi certyfikatami bez trudu znajdą zatrudnienie w większych miastach Niderlandów. Także zarobki, w porównaniu do proponowanych w Polsce, są bardzo interesujące. 

Potrzebne kwalifikacje do pracy spawacza w Holandii

Rozwój przemysłu i produkcji w wielu krajach Europy jest dynamiczniejszy niż szkolenie pracowników technicznych. Zauważalnym trendem w bogatych państwach jest brak własnych specjalistów wykonujących prace fizyczne. Jednym ze stanowisk, na którym stale są wakaty, jest praca spawacza. Holandia to jeden z krajów, do którego specjalistów przyciąga się wysokimi wynagrodzeniami. Ten kierunek wybierają również specjaliści z Polski.

Nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji i kursów, żeby wykonywać pracę spawacza w Holandii. Wystarczą certyfikaty zdobyte w naszym kraju, które są zgodne z normami dla całej UE. Chodzi o dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, takie jak książeczka spawacza. Na całym świecie honorowane są certyfikaty potwierdzające umiejętności spawania konkretnymi metodami, które wydaje UDT, TUV, a także Instytut Spawalnictwa i Polski Rejestr Statków. Należy zwrócić uwagę, czy certyfikaty mają jeszcze właściwy termin ważności. 

Zapotrzebowanie na spawaczy w Holandii

W niemal każdej dziedzinie przemysłu znajdzie się praca dla spawacza w Holandii. Najczęściej pracowników poszukują firmy z branży budowlanej i produkcyjnej. Dla wielu specjalistów znajdzie się także praca w branżach stoczniowej i morskiej, które w tym państwie są mocno rozwinięte. Tradycyjnie, większe zapotrzebowanie na specjalistów będzie widoczne w dużych miastach. Na prowincji warto szukać pracy w dużych zakładach i przedsiębiorstwach.

W Holandii poszukiwani są specjaliści mający umiejętności spawania metodami MIG, MAG i TIG. To najpopularniejsze z technik spawalniczych, które wykorzystywane są przy większości prac. Na więcej propozycji pracy i wyższe zarobki mogą liczyć osoby mające kwalifikacje do wykonywania prac w kilku wymienionych technikach. 

Zobacz także:  Ile zarabia spawacz pracujący w islandii: atrakcyjne zarobki i możliwości

Praca spawacza w Holandii – zarobki 

Średnie zarobki spawacza w Polsce wynoszą ponad 4 tysiące złotych netto. Nieco lepiej wyceniana jest praca spawacza w Holandii. Tutaj średnie płace wynoszą od 2 do 3 tysięcy euro, a zatem są trzykrotnie wyższe. Na ostateczną stawkę wpływ ma kilka czynników, takich jak doświadczenie, rodzaj opanowanych umiejętności, a także znajomość języka. Dobre renomowane firmy wypłacają też dodatki na święta, wakacje i premie związane ze stażem pracy.

Praca spawacza w Holandii nie różni się od zadań wykonywany w Polsce i każdym innym kraju. Wyższe zarobki zachęcają do emigracji, jednak ta decyzja musi być sumiennie przemyślana. Nie możesz zapominać o znacznie wyższych kosztach utrzymania w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
spawacz dania

Praca za granicą dla spawacza – Dania 

Następny artykuł
praca za granicą spawacz norwegia

Warunki pracy za granicą – spawacz w Norwegii

Zobacz też