Praca za granicą dla spawacza – Dania 

Jednym z najbardziej pożądanych zawodów w przemyśle jest spawacz. Dania cierpi na brak specjalistów z tej dziedziny, dlatego pracodawcy oferują dobre warunki obcokrajowcom. Poznaj charakterystykę pracy spawacza w tym skandynawskim państwie.
spawacz dania

Dania należy do najbogatszych i najlepiej rozwiniętych państw w Europie. Charakterystyczną cechą takich społeczności staje się brak wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Zapotrzebowanie na spawaczy w Danii jest spore, a specjaliści z Polski bez trudu znajdą tam zatrudnienie. Podobnie do innych skandynawskich państw, także w Danii najlepsi mogą liczyć na wysokie pensje. 

Jakie kwalifikacje musi mieć polski spawacz w Danii?

Pracownicy techniczni z naszego kraju z powodzeniem szukają pracy poza granicami. Jednym z zawodów, z którego specjaliści są poszukiwani w całej Europie, jest spawacz. Dania jest jednym z państw, które cenią pracowników z zagranicy i oferują im wysokie wynagrodzenia. Choć nie jest to najpopularniejszy kierunek, wielu Polaków szuka zatrudnienia właśnie w Skandynawii. 

Żeby podjąć pracę spawacza w Danii trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Najważniejszym dokumentem potwierdzającym umiejętność spawania konkretnymi metodami, jest książeczka spawacza. Ten dokument wystawiony w Polsce jest honorowany we wszystkich krajach UE. Wielu pracodawców zwraca też uwagę na doświadczenie zawodowe i przebieg dotychczasowego zatrudnienia. Warto potwierdzić je w CV przetłumaczonym na język duński. 

Na jakie zarobki może liczyć spawacz w Danii?

Branża spawalnicza w Danii stale szuka specjalistów, oferując im wysokie wynagrodzenia. Minimalna pensja dla pracowników fizycznych wynosi 110 koron duńskich (DKK) za godzinę, co można przeliczyć na prawie 70 złotych brutto na godzinę. Jednak wykwalifikowany spawacz w Danii otrzymuje pensje nie niższe niż 200 koron, a zatem ponad 120 złotych. Najbardziej wykwalifikowani specjaliści z bogatym doświadczeniem otrzymują od 250 do nawet 300 koron na godzinę.

Co wpływa na wysokość płacy dla spawacza? 

Choć wakaty na stanowisku spawacza w Danii są powszechne, nie każdy specjalista cieszy się takim samym zainteresowaniem pracodawców. Najchętniej zatrudniane są osoby mające już doświadczenie w pracy w Danii lub Skandynawii. Jeśli nie masz takiego doświadczenia, pod uwagę będzie brana znajomość języka. Osoby biegle komunikujące się po duńsku, lub choćby po angielsku, mogą liczyć na wyższe wynagrodzenia. Osoby niekomunikujące się w żadnym z nich też mogą znaleźć zatrudnienie, jednak najczęściej będzie to zajęcie sezonowe.  

Zobacz także:  Samochód dla spawacza – jaki model wybrać?

Wysokość zarobków zależy od doświadczenia zawodowego. Pracownicy mający wieloletni staż, mogą pochwalić się pracą dla dużych producentów i potrafią obsługiwać maszyny różnego typu, będą otrzymywali wyższe stawki bazowe. Pracodawcy cenią też osoby mające prawo jazdy. Na najlepsze pensje, stabilne zatrudnienie i dobre warunki można liczyć głównie w dużych zakładach i firmach. 

Dla spawaczy Dania może być tylko jednym z przystanków w drodze do lepiej opłacanych stanowisk w Norwegii i Wielkiej Brytanii. Ten kraj jest jednak bardzo przyjazny dla obcokrajowców i wielu pracowników osiada tu na stałe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
statyczna próba rozciągania

Jakie są zalety stosowania statycznej próby rozciągania?

Następny artykuł
praca spawacz holandia

Praca spawacza w Holandii – ile można zarobić za granicą? 

Zobacz też