Skąd brać zlecenia na spawanie – gdzie szukać ogłoszeń i które z nich wybierać?

Zastanawiasz się, skąd brać zlecenia na spawanie? Specjaliści z dziedziny spawania stali i innych materiałów nie mogą narzekać na ilość pracy oraz wynagrodzenia. Co zrobić, żeby pracować za wysokie stawki i nie narzekać na brak zleceń? 
skąd brać zlecenia na spawanie

Spawacze to grupa pracowników fizycznych, którzy należą do najlepiej opłacanych. Umiejętności spawalnicze są potrzebne w wielu dziedzinach budownictwa i przemysłu. W takiej sytuacji poszukiwanie zleceń na rynku pracy nie powinno sprawiać spawaczom większych trudności. Trzeba jednak wiedzieć, jak szukać i gdzie.

Spawanie elementów – na czym polega praca?

Chcesz podjąć pracę jako spawacz i zastanawiasz się, skąd brać zlecenia na spawanie? Zanim zdecydujesz się wykonywać ten zawód, poznaj jego charakterystykę. Pomimo wysokich zarobków w branży spawalnictwo to dosyć trudne zajęcie, w którym nie każdy się odnajdzie. 

Spawanie polega na łączeniu elementów metalowych za pomocą wysokiej temperatury. W zależności od materiału i rodzaju wytopów stalowych wykorzystywana jest inna metoda spawania. Jednak niezależnie od techniki i rodzaju konstrukcji, zawsze pracownik narażony jest na poparzenie. W pracach spawalniczych wydziela się też dużo dymu, który często jest szkodliwy. Ponadto, jeśli wykonawca zdecyduje się na świadczenie usług w terenie, praca może przebiegać w trudnych warunkach. Spawacz musi zatem mieć ogólnie dobry stan zdrowia, być precyzyjny i cierpliwy.

Zlecenia dla spawaczy – gdzie szukać zatrudnienia?

Każdy początkujący spawacz szuka zatrudnienia na etacie. Taka praca pozwala zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności. Dobrzy przedsiębiorcy organizują szkolenia, co pozwoli Ci zdobyć certyfikat spawacza w nowych technikach. Żeby znaleźć pracę jako spawacz, wystarczy przeszukać lokalne portale z ogłoszeniami. Możesz też szukać bardzo atrakcyjnych płac w firmach zagranicznych. Wiele rodzimych firm wysyła pracowników za granicę, dbając o zakwaterowanie i stałe zlecenia. Przed podjęciem pracy sprawdź, czy zainteresowane firmy mają dobrą opinię. Wówczas pracując jako spawacz TIG zarobki na tym stanowisku będziesz miał dostosowane do swoich kwalifikacji i doświadczenia.

Zobacz także:  Ile zarabia spawacz w USA i co wpływa na wysokość pensji?

Skąd brać zlecenia na spawanie do własnej działalności?

Wielu specjalistów nie szuka stałego zatrudnienia, tylko woli otworzyć własny biznes związany ze spawaniem stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych i innych materiałów. Jeśli szukasz zleceń spawalniczych na spawanie tigiem przy własnej działalności, sprawdź firmy z najbliższego otoczenia. Może któraś z lokalnych firm przemysłowych szuka podwykonawców na montaż konstrukcji stalowej lub okazjonalny remont.

Jako początkujący przedsiębiorca musisz zdobyć renomę. Nie zamykaj się na żadne zlecenia. Do lokalnego portalu ogłoszeniowego możesz dodać swoją ofertę na spawanie balustrad lub naprawy. Nawet jeśli spawanie rur wydechowych czy naprawa zderzaków z plastiku nie jest Twoją wymarzoną pracą, na początku nie rezygnuj z tego.

Nie zapominaj o tym, żeby zaistnieć w sieci. To tam klienci najczęściej szukają wykonawców. Zadbaj o swoją stronę internetową i pilnuj, żeby cennik z ofertą był zawsze aktualny. W miarę zdobytego doświadczenia klienci sami zaczną odnajdywać Twoją firmę.

Dobrzy specjaliści od układania spoin zawsze znajdą pracę i zlecenia. Przy prowadzeniu własnej działalności pamiętaj o tym, żeby regularnie przedłużać uprawnienia i pilnować okresowych przeglądów sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
spawanie łukowe

Spawanie łukowe – technika i metody spawania elektrodą

Następny artykuł
spawanie na zimno

Spawanie na zimno – metody łączenia metali w niskich temperaturach

Zobacz też