Ile zarabia spawacz w USA i co wpływa na wysokość pensji?

Wielu wykwalifikowanych pracowników zastanawia się, ile zarabia spawacz w USA. Zatrudnieni tym kraju specjaliści mogą liczyć na pensje porównywalne z pracownikami sądów i pilotami. Sprawdź, jakie zarobki otrzymują spawacze z różnych dziedzin.
ile zarabia spawacz w usa

Sen o pracy i życiu w USA dla wielu osób przestał być już tylko marzeniem. Osoby mające odpowiednie certyfikaty i umiejętności znajdą stałe zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych. Do takich osób należą między innymi spawacze, którzy są potrzebni na tamtejszym rynku. Prezentujemy pensje, jakie mogą uzyskać pracownicy zatrudnieni w tym kraju. 

Średnie zarobki spawaczy w USA 

Zarobki spawaczy, niezależnie od miejsca zatrudnienia, należą do najwyższych spośród wszystkich robotników wykwalifikowanych. Jednak w niektórych krajach za podobną pracą otrzymasz znacznie więcej niż w innych. Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile zarabia spawacz w USA, ponieważ o ich stawkach krążą legendy.

Średnia pensja spawacza legalnie zatrudnionego w USA wynosi około 70 dolarów za godzinę. W przeliczeniu daje to kwotę około 11 tysięcy dolarów miesięcznie, a zatem ponad 50 tysięcy złotych. 

Od czego zależy pensja spawacza w Stanach Zjednoczonych?

Prezentowana średnia pensja może znacznie odbiegać od realiów w obie strony. Początkujący spawacz w pierwszych latach prac będzie otrzymywał niespełna połowę tej stawki. Z kolei specjaliści z wieloletnim stażem w spawaniu podwodnym otrzymują najwyższe pensje. Ile zarabia spawacz w USA zajmujący się spawaniem podwodnym? Większość pracowników otrzymuje nawet do 200 dolarów na godzinę.

Wysokość pensji zależy też od innych czynników. Pracodawcy bardziej doceniają spawaczy, którzy chcą zostać w USA na stałe i liczą na długotrwałe zatrudnienie. Poziom średniej pensji rośnie też wraz ze zdobytym doświadczeniem zawodowym. Tradycyjnie, wyższe stawki i lepsze warunki pracy oferują duże firmy w wielkich metropoliach.

To ile zarabia spawacz w USA, może być mocnym magnesem przyciągającym potencjalnych pracowników. Musisz jednak pamiętać, że do zatrudnienia potrzebna jest wiza pracownicza i potwierdzone kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
spawacz szwecja

Spawacz w Szwecji – ile można zarobić? 

Następny artykuł
spawacz francja

Praca za granicą dla spawacza – Francja 

Zobacz też